czwartek, 12 lipca 2018

Tylko Cross
Znalezione obrazy dla zapytania tylko cross

  Tylko Cross, to ostatnia część serii Dotyk Crossa. Sięgnęłam po tę książkę dosyć późno po premierze, w dużej mierze dlatego że już mam przesyt wszystkiego co trochę Grey'owe. Jednak przeczytałam trzy poprzednie, więc wypadało.
  Tak jak myślałam książka nie zrobiła na mnie wrażenia, bardzo przewidywalna, oprócz jednego wątku – śmierci Moniki, matki Evy, ale od początku. W ostatniej części Eva i Cross zmagają się cały czas z demonami przeszłości, jednak w odróżnieniu od poprzednich części, w tej para kochanków nauczyła się o problemach rozmawiać, w dużej mierze dzięki regularnym wizytom u doktora Petersena. Para również uczy się życia w małżeństwie, co nie idzie im łatwo, natomiast małymi krokami zaczynają przypominać prawdziwe małżeństwo, mają nawet psa. 
W części tej zobaczymy również niesamowitą przemianę Carego, rozwój w relacjach Gideona z ojczymem oraz bratem. Wszystkie wątki przeplatają się pomiędzy przygotowaniami do odnowy przysięgi małżeńskiej Evy i Crossa, tym razem wśród rodziny i przyjaciół. Niestety plany muszą się zmienić w momencie wyżej wspomnianej śmierci Moniki. Bohaterkę tę również poznamy lepiej czytając kolejno strony książki. 
  Wszystkich zainteresowanych zapraszam, żeby dowiedzieć się więcej o tajemnicach poszczególnych bohaterów, ich rozwoju i zmianie, przeważnie na lepsze. Dla mnie najbardziej zaskakująca w tej części jest postać Moniki, która okazuje się być zupełnie kim innym. Dla samego jej wątku zachęcam do lektury.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza