niedziela, 22 lipca 2018

Za jakie grzechy

Znalezione obrazy dla zapytania za jakie grzechy


  Za jakie grzechy, to „historia kobiety na życiowym zakręcie, która musi poradzić sobie z przeciwnościami losu i stawić czoła demonom przeszłości. By zawalczyć o siebie i swoje życie.”
  Alina, główna bohaterka powieści, jest młodą psycholożką, która pomimo zawodu sama boryka się z niemałym problemem, mianowicie nie umie się zaangażować w związek. Kończy z nim w momencie rozmowy o ślubie. Powodem zaistniałego problemu jest fakt, iż Miłosz zostawił ją przed ołtarzem, co stało się swoistą traumą dla bohaterki.

  Tymczasem umiera jej wujek, którego traktowała jak ojca, ów zastępczy tata zostawił jej pokaźny spadek, tyle że do podziału z Tomaszem. Tomasza zna od zawsze i od zawsze wujek próbował ich wyswatać, jednak mężczyzna zawsze działał jej na nerwy. Los zakpił po raz kolejny z Aliny, będzie musiała dogadać się z Tomkiem, który niewątpliwie ją adoruje. Czy chodzi mu o Alinę czy spadek?
Jednocześnie w życiu Aliny pojawia się kolejny mężczyzna, który nie mało namiesza w jej codzienności. Piotr jest jej pacjentem z kozetki, który ma problem bardzo bliski Alinie, mężczyzna jest uciekającym panem młodym. Czy to kolejna kpina z Aliny przez los czy niefortunny zbieg okoliczności?
  Do tego całego galimatiasu dochodzi również walka o to, żeby pozostawiony jej spadek, duma kochanego wujka przetrwała. Niestety ktoś okrada majątek. Również przyjaciółka Aliny, jej ostoja ma problemy osobiste, w których Alina musi jej pomóc. Rodzina głównej bohaterki także ma żal do niej, o to że cały spadek dostał się tylko jej.
Jak poradzi sobie bohaterka, jak potoczy się jej życie? Zachęcam do lektury.
  Za jakie grzechy, to bardzo fajna powieść obyczajowa. Napisana bardzo lekkim językiem z dużą dozą humoru i dobrze rozwiniętymi wątkami. Mnie ta książka urzekła, polecam.

1 komentarz :