wtorek, 26 sierpnia 2014

Nikt mi się nie oprze

                                                  Susan Elizabeth Phillips
                                                                                       Nikt mi się nie oprze
                                                                                      Bestseller z Top 10 New York Timesa

    Nikt mi się nie oprze, powieść ta niesłychanie przypadła mi do gustu. Przeczytałam ją szybciutko i tak jak bywa w przypadku książki, która mi się spodobała po zakończeniu czułam smutek, że to już ostatnia strona. Powieść pełna humoru, zabawnych sytuacji, takich które z powodzeniem można by było zekranizować. Naprawdę uważam, że film na podstawie tej powieści, byłby znakomitą komedią romantyczną.
   Co mnie urzekło w książce?
Nie jest, to literatura ciężka i wymagająca. Zdecydowanie czytanie tej książki to przyjemność. Główna bohaterka jest barwna, sympatyczna - można ją z całą pewnością polubić. Polecam przeczytać o perypetiach Meg w małym teksańskim miasteczku Wynette.
   Meg Korandy, to typowe rozpuszczone dziecko Hollywoodu. W swoim życiu nic nie zrobiła sama. Żyła za pieniądze bogatych i sławnych rodziców. Wszystko się zmienia w dniu kiedy rodzice odcinają jej dopływ gotówki i rzucają na głęboką wodę, aby w końcu nauczyła się żyć na własną rękę.  W tym czasie zjawia się w małym miasteczku w Teksasie. Wizyta w tym miejscu spowodowana jest ślubem jej najlepszej przyjaciółki Lucy. Przed dzień uroczystości Meg poznaje wybranka jej przyjaciółki - Teda Beaudin. Jak się okazuje "Pana idealnego". Wygląd i zachowanie Lucy przeświadcza Meg, że coś jest nie w porządku i że przyjaciółka nie jest do końca szczęśliwa. W tedy rodzi się pomysł Meg za wszelką cenę nie może dopuścić do ślubu.
   W dzień uroczystości ślubnej Lucy ucieka z przed ołtarza. Meg natomiast staje się wrogiem publicznym numer jeden. Całe miasteczko obwinia ją za to co się stało. Kobieta zostaje całkowicie sama w miejscu gdzie wszyscy żywią do niej niechęć. Na dodatek w miejscu gdzie mieszka "Pan idealny". Wszystko wydawało by się proste - spakować i wyjechać z tego okropnego miejsca. Niestety nie jest to prosta sprawa, ponieważ Meg jest bez grosza przy duszy a na dodatek ze starym, zdezelowanym samochodem. Nie ma wyjścia musi poszukać pracy żeby zarobić na powrót do L.A. Musi, to jakoś przetrwać i stawić czoła wściekłemu niedoszłemu Panu Młodemu.
   Zaczyna więc życie w miasteczku, gdzie wszyscy wiedzą o wszystkich i wszystkim. W miasteczku nie ustających plotek. Postanawia jakoś przetrwać ten trudny moment jej życia. Nie może przydarzyć jej się przecież nic gorszego niż mieszkańcy, którzy szczerze jej nienawidzą i skrupulatnie utrudniają funkcjonowanie. No bo co mogłoby być gorszego? Przecież chyba nie straci głowy dla Pana "Nikt mi się nie oprze"?

  Polecam z całego serducha zagłębić się w świecie Meg. Książka jest naprawdę pełna humoru i zabawnych sytuacji. Na pewno przypadnie wam do gustu. Bo przecież, każda z nas marzyła kiedyś o "księciu z bajki" o mężczyźnie idealnym. Powieść pozwala się przenieść w świat młodzieńczych marzeń i wyobrażeń o tym jednym i idealnym mężczyźnie na całe życie. Daję pięć na pięć gwiazdek:-)

1 komentarz :